fb

Hollywood Smile Nedir ve Nasıl Uygulanır?

 

 

Hollywood Smile Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Çikolatanın mutluluk verdiği ne uydurma ne de şehir efsanesi. Çikolatada bulunan Magnezyum, vücutta serotonin yani mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlar. Çikolatada bulunan kakao ise anti bakteriyel etkisiyle dişlerinizi çürümeye karşı korur. Mutlulukla gülümseyen yüzlere de Hollywood Smile yakışır. Peki nedir Hollywood Smile?

 

Hollywood Smile Nedir?

Hollywood Smile tasarımında dikkat edilmesi gereken bazı estetik kriterler vardır. Dudaklarımız serbest pozisyondayken ve ağzımız hafif aralıkken yani gülmüyorken, ön dişlerimizin 1.5-2 mm kadar görünmesi birinci estetik kriterdir. Bu görüntü yüzümüze daha genç bir ifade verir. Çünkü ilerleyen yaşlarda dişler aşınır, yanaklar yer çekiminin etkisiyle aşağı salınır ve dişler daha az görünmeye başlar.

İkinci estetik kriter ise, güldüğümüz zaman yanaklarımız tam açıldığında dudak köşelerimizde karanlık bölgelerin olmaması gerekir. Hollywood smile oluştururken, bu kriterlere dikkat edilerek dişler dışarı doğru biraz daha açılı tasarlanır ve bu sayede karanlık üçgenlerin oluşmaması sağlanır.

Bir diğer kriter ise, gülümsediğimiz zaman dişlerimizin alt dudak çizgisini takip etmesidir. Güldüğümüz zaman alt dudağımız bir kavis oluşturur ve estetik bir görünüm için dişler önden başlayarak arkaya doğru bu kavsi takip etmek zorundadır.

Diğer bir kriter ise dişlerin arasındaki oranların doğru belirlenmesidir. Ön iki dişimiz azı dişlerimizden daha uzun olmamalıdır. Göz bebeklerinden geçen çizginin de azı dişlerinin en sivri uçlarıyla aynı hizada olması gerekir. Tabi ki bu oranlar herkes için geçerli değildir. Herkesin kendine has bir yüz yapısı vardır ve dişler genel oranlarla ne kadar uyumlu olursa o kadar estetik bir görünüm kazanılır. Bu yüzden Hollywood Smile belli kriterlere sahip olsa da kişiye özel geliştirilir.

Estetik Zirkonyum dişler yapılmadan önce, tüm bu kriterlerin yanı sıra kişinin kendi yüz şekli ve çene yapısı göz önünde bulundurularak hazırlanan tedavi planı çerçevesinde, dişlerden bir yaprak inceliğinde aşındırma yapılır. Ardından laboratuvar ortamında kişinin yüzüne en uygun dişler hazırlanır. Ve kişi provalar sırasında hazırlanan bu örnek dişleri yüzünde görme şansı yakalar. Henüz Hollywood Smile tasarımınız tamamlanmadan provalar sırasında dişlerinizi onaylarsanız cilaya giden dişleriniz son haline getirilir. Ve 20-25 yıl süreyle hiçbir sorunla karşılaşmadan kullanabileceğiniz sağlam ve estetik dişlere sahip olursunuz. Zirkonyumun bir diğer özelliği ise ışık geçirgenliğinin olmasıdır. Bu sayede kendi doğal dişlerinizden ayırt edilemeyen yeni ve daha estetik dişlere sahip olabilirsiniz.

Siz de dünyanın neresinde olursanız olun, bir tıkla dişlerinizdeki problemlerle ilgili detaylı bilgi alabilir ve size özel diş tedavisi planıyla tanışabilirsiniz. Diş sağlığınızı geri kazanmak, eksik dişlerinizi kendinize en uygun tedavi yöntemleriyle tamamlamak ve daha estetik bir gülüşe sahip olmak için ağzınızın röntgeniyle birlikte dişlerinizin fotoğrafını; 0049 1578 450 57 49 numaralı WhatsApp hattından bize gönderin, size arayalım. Uzman hekimlerimizin hazırladığı size özel tedavi planını en kısa sürede size ulaştıralım.

 

INFORMATION FORM

Your application will be evaluated by our specialist physicians, and it will be returned to you as soon as possible.

Send your photo
Our specialists review and return.