fb

Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi Nedir?

 

Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi Nedir?

Ağızlarının bir toplu iğne başı kadar küçük olduğu bilinen salyangozlar gibi 25.000 dişimiz olsaydı çapraşık diş tedavisinden sonuç almak asırlar sürebilirdi. Ancak 32 dişimize estetik ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak sanıldığı kadar uzun ve meşakatli bir süreç gerektirmez. Peki her yaşta kullanılması mümkün olan Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi Nasıl Uygulanır?

Şeffaf Plak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Eğer dişlerde çaprışıklıklar, eğrilikler, pozisyon bozuklukları varsa bunların tedavisi ortodontik tedavi ile mümkündür. Ortodontik tedavinin iki yöntemi vardır; tel takılarak dişlerini üzerine yapıştırılan braketler veya şeffaf plaklarla yapılan ortodontik tedavi. Tedavi gören kişi aktif sosyal yaşamına engel olması çekincesiyle ya da tedavi için ileri bir yaşta olduğu düşüncesindeyse tel tedavisi yaptırmak istemeyebilir. Fakat şeffaf plaklarla ortodontik tedavide karşıdan bakan hiçkimse, kişinin tedavi gördüğünü kesinlikle anlayamaz çünkü şeffaf plaklar dişlere takıldıktan sonra görünmez hale gelir.

Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?

Her diş ve ağız yapısı kendi tedavi süresini yapılan muayenenin ardından belirler. Tedaviler bilgisayar ortamında planlanır ve ön görülen süre içinde neticelenir. Kişi tedavi sonunda dişlerinin alacağı şekli tedaviye başlamadan önce animasyon olarak görür. Kişi eğer tedaviye onay verirse tedavi süreci başlar. 15 günde bir değiştirelecek plaklar zamanı geldikçe kişiye teslim edilir, plaklar sayesinde yavaş yavaş dişlerin uygun konuma gelmesi sağlanır. Ağrı ve sızı hissettirmeyen tedavi hasta açısından çok kolay geçer ve bu süreçte sosyal hayatı, iş hayatı veya bi yerde konuşma yapıyor bile olsa hiçbir şekilde etkilenmez.
 

Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedaviye Alternatif Estetik Tedaviler Nelerdir?


Ortodontik tedaviyle dişler doğru pozisyona geldiğinde, kişi sonuçtan memnun kalsa dahi dişlerinin renginden, yapısından, şekillerinden şikayetçi olabilir. Bu halde hastaya Zirkonyun, Bonding veya Lamina gibi daha radikal tedaviler önerilebilir. Şeffaf plaklarla bu çeşit tedaviler kombine olarak da yapılabilir veya tedavinin en başında kişi dişlerin formundan ve renginden de memnun olmadığından bahsederse Zirkonyum veya Lamina tedavisiyle dişlerin hem pozisyonları düzeltilir hem de daha estetik bir görünüme kavuşması sağlanabilir.

Siz de dünyanın neresinde olursanız olun, bir tıkla dişlerinizdeki problemlerle ilgili detaylı bilgi alabilir ve size özel diş tedavisi planıyla tanışabilirsiniz. Diş sağlığınızı geri kazanmak, eksik dişlerinizi kendinize en uygun tedavi yöntemleriyle tamamlamak ve daha estetik bir gülüşe sahip olmak için ağzınızın röntgeniyle birlikte dişlerinizin fotoğrafını; 0049 1578 450 57 49 numaralı WhatsApp hattından bize gönderin, size arayalım. Uzman hekimlerimizin hazırladığı size özel tedavi planını en kısa sürede size ulaştıralım.

INFORMATION FORM

Your application will be evaluated by our specialist physicians, and it will be returned to you as soon as possible.

Send your photo
Our specialists review and return.