Estetik Diş Hekimliğinden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Güzel bir gülümseme yaşam konforuna değerli bir katkıdır. Olumlu bir bakış açısını yansıtan bir gülümseme, samimi, güvenilir ve kendinden emin bir insanı temsil eder. Ne yazık ki, birçok insan kusurlu dişleri nedeniyle gülümsemekten utanır. Genel ağız sağlığını iyileştirmek veya eski haline getirmek için birçok tedavi mevcuttur. Estetik bir gülüş elde etmek için uygulanan tedavilerden bahsedelim.

Dental implantlar

İmplantlar, eksik dişleri onarmak için en sık kullanılan tedavi yöntemidir. İmplant destekli protezler ile gülümsemenizi ve rahat yemek yemenizi sağlayan doğal dişlere kavuşursunuz. Ağızda hiç diş yoksa estetik bir gülüşe yani gülüşe ulaşmak için implant planlaması çok önemlidir. kaç tane implant yerleştirilmesi gerektiği ve tam olarak nereye yerleştirilmeleri gerektiği. Bu tasarımda cerrah ve protezci birlikte çalışır. İmplant destekli dişlerin bakımı kolaydır ve ağız bakımı söz konusu olduğunda uzun süre dayanır.

Diş beyazlatma

Diş beyazlatma, kişinin rahat bir şekilde gülümsemesini sağlamanın yollarından biridir. Diş hekimlerinin kullandığı beyazlatıcı dişler, diş minesindeki lekeleri ve lekeleri gidererek dişlere güzel ve temiz bir görünüm kazandırır. Ayrıca diş hassasiyetini azaltan özel olarak formüle edilmiş bileşiklerdir. Ancak mine seviyesinde birikme veya çukurlaşma gibi problemler varsa diş hekiminiz gerekli önlemleri alacak ve hassasiyeti en az hissedeceğiniz şekilde tedavi edecektir.

Şeffaf plaklar

Kusurlu dişlerin temizlenmesi zordur. Ayrıca diş hastalıkları daha pek çok rahatsızlığı da beraberinde getirir. Sonuç olarak, zamanla diş yüzeylerinde bakteri birikerek diş etlerinin şişmesine ve diş çürümesine neden olur. Bu diş problemlerini ortadan kaldırmak için dişlerin hizalanması gerekir. Şeffaf karolar gibi tesviye araçlarıyla küçük onarımlar kolayca yapılabilir. Şeffaf plaklar, çarpık dişleri veya dişler arasındaki küçük boşlukları düzeltmek için özel olarak tasarlanmış plaklardır.

Empress ve Zirkon Dişler

Diş kaplamaları, özellikle çarpık ve lekeli dişleriniz varsa gülümsemenizi iyileştirmenin bir yoludur. Dişlerin zarar görmüş kısımlarını kapatan ve doğal diş gibi görünen zirkon ya da porselen kaplamalardır. En iyi yanı, bakımının kolay ve lekelenmesinin zor olmasıdır. Dişler arasındaki boşlukları kapatmak için de kullanılabilir.

Gülümsemek daha sağlıklı bir yaşamla ilişkilidir. Nedeni basit; Stresi azaltır ve mutluluk hormonlarının seviyesini yükseltir. Bu yüzden gülümsemenizi bozmamaya dikkat edin.

Renksiz, hizasız, eksik veya aralıklı dişlerden endişe ediyorsanız, diş hekimine gitmekle vakit kaybetmeyin. Doktorunuz size güzel, sağlıklı bir gülüş kazandırmak ve gülümsemekten keyif almanızı sağlamak için gerekli tedaviyi planlayacaktır.