Mükemmel Gülüş Tasarımı Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen Hollywood Smile, mükemmel gülüşleri ile göz kamaştıran Hollywood starlarının gülüşüne sahip olmanızı sağlayan estetik bir gülüş tasarımıdır. Kadınlar kadar en az erkeklerin de ilgisini çeken gülüş tasarımı, estetik bakımdan çok daha güzel bir gülüşe sahip olmanızı mümkün hale getirmektedir. Peki izlediğimiz birçok filmde görerek iç geçirdiğimiz Hollywood yıldızlarının o bembeyaz ve etkileyici görüntüsüyle göz kamaştıran dişlerine sahip olmak gerçekten mümkün müdür? İşte mükemmel gülüşlere sahip olmanıza yardımcı olan Hollywood Smile’a dair merak ettiğiniz her şey…

Hollywood Smile Nedir?

Son yıllarda tüm dünyada trend haline gelen Hollywood Smile, bir estetik gülüş tasarım çeşididir. Hollywood gülüş tasarımıyla kişinin mevcut diş yapısının porselen kaplama ile düzeltilerek bembeyaz ve çekici görünüme sahip olması amaçlanır. Bu prosedür ile çok çeşitli diş bozukluklarının düzeltilebilmesi mümkündür. Bu tedavi için 4 ana kural vardır.

  • Üstteki ön dişler herhangi bir dolgu içermeyip, düzgün olmalı,
  • Dudak genişliği, yüz genişliğinin miminum yarısı kadar olmalı,
  • Gülüş sırasında dudaklar simetrik şekilde açılmalı ve üst diş eti en çok 2 mm kadar görünmelidir. 

Hollywood Smile Hangi Durumlarda Uygulanır?

Bu uygulama ağız, diş, çene ve dudak yapısı uygun olan herkese uygulanabilmektedir. 

Hollywood Smile Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Hollywood Smile tedavisi ile;

  • Daha estetik görünüme sahip, beyaz ve simetrik dişlere ulaşılır.
  • Doğru bir ağız kapanışı elde edilir.
  • Daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşur.
  • Kişiye daha genç ve dinamik bir gülümseme kazandırır. 

Hollwood Smile Ne Kadar Sürede Yapılır?

Hollywood Smile tasarımı kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte her hastada aynı olmamaktadır. Hastanın diş eti sorunu ya da diş çürüğü gibi problemlerinin olması durumunda öncelikle bunların tedavi edilmesi gerekir. 

Hollywood Smile Nasıl Uygulanır?

Diş hekiminizin yapacağı muayene sonrasında hastanın ağız, diş ve çene yapısı teşhis edildikten sonra, gerekli ölçüler alınarak, bilgisayar teknolojileri yardımıyla modellemesi yapılır. Yapılacak modellemede tamamen kişinin yüz yapısı, dudak ve diş oranlarına özel bir tasarım ortaya konması amaçlanır. Böylece kişinin yüzüne uygun olan ideal Hollywood Smile formu belirlenerek, gerekli uygulamalar sırasıyla hayata geçirilir.

Hollywood Smile Tedavi Seçenekleri Nelerdir?

Hollywood Smile tedavi seçenekleri aşağıdakilerden bir veya daha fazlasını içerebilir.

Porselen Kaplamalar: Porselenden yapılan kaplamalar, estetik hataları gizleyerek simetri ve tekdüze bir görünüm oluşturmak amacıyla kullanılır. 

Lunineers: Porselen veneerlerin aksine Lumineers, ultra ince kabuklar şeklinde gelen ve tipik olarak kısmen yarı saydam olan bir kaplama türüdür. 

Diş Kronu: Diş kronları; dişlerin değiştirilip güçlendirilmesi gibi restoratif ihtiyaçların karşılanmasına ek olarak bazı dişlerin görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir.

Yorum yapın.