Sağlıklı Gülüşler İmplant Gerektirir!

Diş implantlarının güvenli olduğunu muhtemelen duymuşsunuzdur, ancak diş implantları listesinde neler olduğunu hatırlayalım.

Dişleriniz mi eksik? Yemek yerken veya gülümserken rahatsız oluyor musunuz? İmplant tedavileri uzun ömürlü ve doğal dişe en yakın malzemelerle en iyi çözüm olabilir. İmplantlar doğru bir şekilde yerleştirilirse başarı oranı yaklaşık %98.

Eksik dişiniz veya başka bir sorununuz olsun, bir veya daha fazla dişin eksikliği ağız sağlığınıza zarar verebilir. Ayrıca diş eti hastalığına veya diğer sağlık sorunlarına neden olabilir.

Bu nedenle, diş implantları tüm bu sorunlardan kaçınmanın en iyi yolu gibi görünmektedir. Diş implantları kemik kaybını durdurur ve kemiğinizin bütünlüğünü korur. Bir dişinizi kaybederseniz, uzun vadede tüm çenenizi ve hatta yüzünüzü değiştirebilecek olan osteoporozdan da muzdarip olursunuz. İmplant tedavisi yüzün zayıflamasını engeller ve doğal şeklinin korunmasına yardımcı olur.

Diş implantına yapıştırılan porselen levhalarla doğal görünüyor. Böylece özgüveninizi artırarak yaşam kalitenizi de yükseltir. Porselen üzeri implantlar, gülümsemenizi ve güveninizi geri getirecektir. implantın alternatifleri porselen köprüler veya damak protezleridir. Kavitenin yanındaki dişlerin yıpranmasını istemiyorsanız, protezi her gün çıkarıp temizlemek istemiyorsanız implant tedavisini tercih etmeniz doğru olacaktır. Ancak implantın sizin için doğru seçim olup olmadığını belirlemek için diş hekiminize danışmanızı öneririz. Ne kadar erken o kadar iyi.